5 правил продуктивної благочинності від "Клуб Добродіїв"

 

  1. Не піддавайтеся проханням про репост у соціальних мережах.  Робити репост про допомогу варто лише в двох випадках. Перший ― якщо прохання публікує людина, якій ви беззастережно довіряєте. Другий ― якщо ви детально розібралися в ситуації і готові попросити своїх друзів допомагати разом із вами. Якщо ви зробили терміновий репост, але не перевірили його, можливо, ви підтримали шахраїв.
  2. Перевіряйте організації. Запитайте офіційні документи, зазирніть на фейсбук-сторінку організації, спитайте, кому саме вони допомагають, де знаходяться, які в них проблеми. Дізнавайтеся про всі деталі, які вас цікавлять. Від того, чи зареєстрований фонд або громадська організація, вона не стане більш чесною або відповідальною. Весь секрет у деталях і публічному звіті.
  3. Не кидайте кошти в бокси незнайомцям. 90% "волонтерів", які збирають гроші в кеш-бокси на вулицях, ― шахраї. Найсумніше те, що попит народжує пропозицію. Якщо боксів стає більше, значить, людям простіше безвідповідально кинути 5 гривень. Простий спосіб заспокоїти душу і поставити галочку навпроти слова "благодійник". Але подолати проблему "бродячих волонтерів" можна лише в один спосіб ― "морити їх голодом".
  4. Перевіряйте адресність допомоги. Якщо ви хочете стати відповідальним благодійником, візьміть собі за правило перевіряти, чи дійсно допомога пішла за призначенням. Попросіть надіслати фотографії дітей у нових куртках або документ про закупівлю товару чи перерахування грошей. Це потрібно в першу чергу не вам, а тому, кому ви допомагаєте.
  5. Визначайте кінцевий результат добрих справ. Запишіть великими літерами і запам’ятайте: ваша допомога має допомагати. Тільки так і не інакше. Ви ж ставите цілі в повсякденному житті? Так і в добрих справах обов’язково має бути мета.

Детальніше про діяльність організації за посиланням dobrodiy.club

Теги


Комментарии

символов 999

Другие публикации автора

Дайте відповідь на три запитання і ви будете готові до добрих справ

Займаючись волонтерською і благочинною діяльністю вже більше 5 років, точно скажу, що добрі справи — це непросто. Але ми прийшли в цей світ не тільки, щоб споживати, а й щоб створювати і розповсюджувати добро. Якщо хочете допомагати...

Несколько советов для начинающих волонтеров

Вы думаете о том, чтобы подарить свое время cиротам? Но у вас появились сомнения и вопросы. За годы деятельности проекта «Хочу Жити! Дружити! Радіти!» мы многому научились, прочувствовали все сомнения на себе и вместе со...

Другие авторы