Дайте відповідь на три запитання і ви будете готові до добрих справ

Займаючись волонтерською і благочинною діяльністю вже більше 5 років, точно скажу, що добрі справи — це непросто. Але ми прийшли в цей світ не тільки, щоб споживати, а й щоб створювати і розповсюджувати добро. Якщо хочете допомагати дітям-сиротам, перед поїздкою в дитячий будинок дайте відповідь на 3 головні питання.

Яку користь я принесу?

Добро заради добра, як нуль помножити на нуль. Хочете, здивую вас? Готуючись до поїздки в дитячий будинок, поставте собі ціль: ви маєте організувати або привезти з собою плюс — це можуть бути позитивні емоції, нові знання, навички, або ж тепла шапка перед лютими морозами. "Нічого дивного", — скажете ви мені. Приносити плюс дітям, а не вам. Задумались? Вже не так все просто? Приносити плюс не вам, а дітям — це означає, що варто подзвонити в дитячий будинок або організацію, яка опікується ним, і запитати, які потреби у них є сьогодні, скільки дітей будуть присутні в день вашого приїзду, скільки хлопчиків і дівчаток, що їм подобається, чим вони займаються у вільний час. Запитайте, чи дійсно потрібна тепла шапка, або в них вже є пару штук, але не того кольору, про який вони мріяли. Ви маєте готуватися до відвідин на основі знань про дітей, а не на основі своїх бажань.

Чи готовий я до негативної реакції?

Діти-сироти по-різному реагують на нових людей у своєму житті. Хтось радіє і біжить грати з вами, хтось замикається у собі і сідає у дальньому кутку. Не змушуйте дитину відповідати вам взаємністю чи виражати радість, коли вона відчуває сум. Дайте їй час, поговоріть із нею відверто. Якщо вона сердиться, скажіть: "Я розумію, що ти сердишся, у цьому немає нічого страшного". Дозвольте їй бути щирою, і тоді вам вдасться встановити комфортні стосунки. Потрібно бути відкритим до різних вражень. Дитячий будинок — це не тільки позитивні емоції. Я щоразу собі повторюю, як мантру: "Не будь егоїстом, не чекай, що діти реагуватимуть так, як ти собі уявила! Все, що ти робиш, роби тому, що так вважаєш за потрібне. І не чекай від когось схвалення". В перші місяці роботи "Клубу Добродіїв", коли ми обпікались через своє бажання змінювати світ на краще, сталася дуже повчальна історія. "Клуб Добродіїв" вирішив до дня народження Василя перевернути гори. Хлопець в анкеті написав, що любить команду "Шахтар". Не довго думаючи, підняли всіх, кого тільки можна було, і все ж таки отримали автографи від усієї команди "Шахтар" на футбольному м’ячі. А захисник Олександр Кучер навіть записав відеопривітання для Васі. І що б ви думали? Коли хлопець отримав подарунок, то навіть бровою не повів і не подякував. Буває таке. Аналізуючи цю ситуацію, я розумію, що ми це робили, в першу чергу, для себе. Нам конче потрібно було зробити щось неймовірне. Ключове слово "нам". У цій ситуації немає нічого поганого. Можливо, Вася не звик, коли йому подарунки дарують, тому просто не знав, як реагувати. Все може бути.

Чи готовий я сказати "так" відповідальності?


Найпростіше — заплющити очі і не помічати, сказати: "Кожен сам за себе". Або послатися на те, що допомагати незабезпеченим верствам населення — прерогатива держави: вона, а не ми з вами, має працювати над тим, щоб люди похилого віку не вмирали від голоду і самотності, щоб багатодітність у сім’ях була в радість, щоб дітей не кидали, а тим, яким все ж не пощастило, негайно знаходили прийомних батьків. Але насправді гідна мета ніколи не формується спонтанно — у світі надто багато ілюзій, парадоксів і непевності, аби покладатися в таких питаннях на долю або державу. Мету потрібно формувати свідомо й планово. І так само свідомо потрібно її досягати. Тому найважливіше питання: чи готові ви взяти на себе відповідальність за добрі справи? Якщо так, то не гайте часу!

*"Клуб Добродіїв" з 2011 року допомагає дітям-сиротам. Благодійний фонд пропагує ідею проти жалості, адже сиротам потрібні знання, навички і можливості, а не співчуття. Окремим напрямом діяльності є здійснення найзаповітніших мрій сиріт. Співпрацює з Патрульною поліцією України, футбольними клубами "Динамо" і "Шахтар", лабораторією дитячих свят і наукових розваг "Весела наука", Видавництвом Art books, зірками і лідерами думок, які з надихаючими лекціями відвідують дитячі будинки.

 

добро. артеменко
Клуб Добродіїв © Клуб Добродіїв

Детальніше з діяльністю "Клубу Добродіїв" можна ознайомитися за посиланням dobrodiy.club.

Поделись в социальных сетях

Теги


Комментарии

символов 999

Другие публикации автора

5 правил продуктивної благочинності від "Клуб Добродіїв"

  Не піддавайтеся проханням про репост у соціальних мережах.  Робити репост про допомогу варто лише в двох випадках. Перший ― якщо прохання публікує людина, якій ви беззастережно довіряєте. Другий ― якщо ви детально розібралися в ситуації ...

Несколько советов для начинающих волонтеров

Вы думаете о том, чтобы подарить свое время cиротам? Но у вас появились сомнения и вопросы. За годы деятельности проекта «Хочу Жити! Дружити! Радіти!» мы многому научились, прочувствовали все сомнения на себе и вместе со...

Другие авторы

Новости партнёров

Новости партнёров

Loading...
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more