Ми не істерички, або Орден зовнішнього локусу

Чоловік назвав вас істеричкою? Негайно повідомте йому, що у нього зовнішній локус контролю і фундаментальна помилка атрибуції. Якщо супротивник не впав тут же, повержений силою цих вражаючих слів, зробіть контрольний постріл докладним поясненням.

Візьмімо банальний приклад. Скажімо, ви розлютилися,  черговий раз вдарившись ногою об не прибиту полицю, що стоїть на підлозі. Перечекавши п'ятихвилинку ненависті, чоловік повідомляє, що у нього "багато роботи, болить рука і молоток у ремонті". А вас, звичайно ж, називає істеричкою.

Замість того, щоб відрізати йому голову манікюрними ножицями, спокійно звернемося до логіки та психології. Свою поведінку чоловік пояснює виключно об'єктивними чинниками ("багато роботи і молоток у ремонті"). Це свідчить про зовнішній локус контролю - схильність "перевалювати" провину за свої дії на зовнішні причини. За словами психологів, така поведінка свідчить про безпорадність людини (раз він не може протистояти цим самим зовнішнім чинникам, викроїти хвилинку і позичити у сусіда справний молоток), тож уже на цьому моменті чоловікам варто задуматися.

Називаючи ж вас істеричкою, вони приписують нашим діям внутрішні причини ("жіночий істеричний характер"). Коротше кажучи, це ми самі винні, а не цілком об'єктивний синяк на нозі і захаращений коридор. Помічаєте перекіс? У чоловіка - об'єктивні причини, а у вас - неправильний характер. Такий підхід називається фундаментальною помилкою атрибуції.

Звичайно ж, ця помилка зустрічається і у жінок. Проте, нагадати про неї чоловікам - відмінний спосіб аргументації в принизливих суперечках про "істеричністьжінок" (про те, що емоції - це нормально, я мовчу - це вже просто набридло обговорювати).  Далеко не всі жінки - істерички, просто у деяких чоловіків - зовнішній локус контролю і фундаментальна помилка атрибуції. Думаю, пора їм про це дізнатися.

Теги


Комментарии (6)

символов 999
 • Zhelezny Oleg 9 лет назад

  ""зовнішній локус контролю і фундаментальна помилка атрибуції." - если бы моя мне такое сказала, я бы подумал, что она меня обматерила

  Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 10 лет назад

  С точки зрения банальной ерундиции... Хорош получать образования в глянцах и на недокурсах и прочих недотренингах.

  Прокомментировать Мне нравится
  • a_melnyk 10 лет назад

   Для тих, кому цікаві джерела моєї "ерундиції", надаю посилання на роботи класиків теорії атрибуції: Heider, F. (1958). The psychology of interpersonal relations. New York: Wiley. Kelley, H. H. (1973). The processes of causal attribution. American Psychologist, 28, 107-128. Weiner, B. (1986). An attributional theory of motivation and emotion (reprint ed.). New York: Springer-Verlag.
   На жаль, не знаю, чи вони доступні в перекладі російською чи українською.

   Прокомментировать Мне нравится
  • Zhelezny Oleg 9 лет назад

   a_melnyk, эх, хорошо отбрила чувака )))

   Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 10 лет назад

  как я понимаю автора.... бесит, когда чуть что - ты истеричка

  Прокомментировать Мне нравится

Другие авторы